Вишгородський МК ДНЗ (я/с)

Cонечко


Звіт про діяльність ДНЗ «Сонечко» за 2018р.    
                  

    Вишгородський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» розташований за адресою м. Вишгород, вул. Симоненка 4-А.

    Власник – Вишгородська міська рада.

    Дошкільний навчальний заклад  «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України,  законодавства України з основ життя та здоров’я дітей,  Міністерства охорони здоров’я України , власного Статуту.

    Свою  діяльність дитячий заклад розпочав у 1967 році.  

     Приміщення типове, розраховане на 130 місць - 7 вікових груп. На сьогоднішній день дошкільний заклад «Сонечко» відвідує 299 дітей.

    Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам, її площа складає  0,9355 га. 

    З  2007 року дошкільний заклад має статус закладу комбінованого типу  фізкультурно - оздоровчого напрямку.  Педагоги та медичний персонал працюють за системою здоров’язберігаючої діяльності.

     Для реалізації поставлених завдань у закладі створена відповідна матеріально – технічна база.

    В  дошкільному закладі функціонують: 

    Фізкультурно-оздоровча зала з традиційним та нетрадиційним обладнанням.

    Спортивний майданчик з необхідним фізкультурним оснащенням.

    Кабінет з фізіотерапевтичним обладнанням.

    Кабінет масажу.

    В кожній групі закладу створені куточки з цікавим розвивальним середовищем.

     Продовжується співпраця з Українським інститутом екології  людини Миколи Курика. Лікар  педіатр проводить  обстеження дітей, починаючи з другої молодшої групи, та готує для них паспорти здоров’я. Діти пропили курс вітамінів РЕВІТ, в усіх групах  використовується  чиста сертифікована вода для пиття, два тижні на місяць діти пропивають кисневі коктейлі. Влітку діти вживають в їжу більш вітамінізовану їжу: соки, фрукти, овочі. Працівники садочка піклуються про те, щоб харчування дітей було різноманітним, збалансованим, якісним. Планується закупівля сухої ламінарії для профілактики йододифіциту у дітей, проведення С-вітамінізації, вживання трав’яних чаїв. Педагоги закладу під час навчального процесу також використовують нетрадиційні способи профілактики захворювань дошкільнят під наглядом лікаря-педіатра та методиста  - це музикотерапія, аромотерапія, кольоротерапія і т.д. 

     Групи в садочку мають всі необхідні умови для виховання та розвитку дітей.  Розвивальні осередки оформлені відповідно до віку дітей. В дитячому закладі працює музична зала, ізостудія.  Є гурток  пластичної імпровізації і пантоміми, хортингу. Працює логопед-дифектолог. Робота з дітьми, які мають затримку мовного розвитку ведеться на високому рівні.

      На високому рівні працює психологічна служба. На базі садочка проводяться семінари- практикуми, круглі столи для батьків та колективу, консультації, лекторії. Психолог завжди надає необхідні консультації та рекомендації щодо вирішення будь-яких конфліктних ситуацій в закладі.

      У цьому році на базі садочка проводилось засідання районного методичного об’єднання практичних психологів «Формування психологічного здоров’я дошкільників за допомогою терапевтичних казок», семінар –практикум з педагогічними працівниками «Формування позитивного мислення у педагогів», круглий стіл з батьками « Особливості 4-го року життя», семінар-практикум для вихователів «Психологія конфлікту. Педагогічне спілкування» і т.д.

     Дошкільний заклад бере активну участь у житті міста, країни. Періодично на базі закладу проводимо благодійні акції за участі батьків дітей, щоб зібрати кошти людям, яким необхідна допомога. Намагаємося не бути байдужими до чужих проблем. Приєдналися до акції по збору пластикових кришечок для виготовлення протезів для воїнів АТО.

     ДНЗ «Сонечко» забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, відповідно до типових штатних нормативів.

     У  дошкільному закладі працює: 43 особи, із них 16 педагоги. У цьому році згідно графіку проходження курсів перепідготовки атестуватимуться два спеціалісти на присвоєння «вищої» кваліфікаційної категорії.                                                   

    Кваліфікаційний рівень педагогів складає:

    2 педагоги - звання «вихователь-методист»;

    6 педагогів – спеціаліст вищої категорії;

    3 педагоги – спеціаліст I категорії;

    1 педагог - спеціаліст II  категорії, інші спеціалісти.

    Протягом  2018-2019 н.р. навчального року педагогічний колектив буде працювати над такими завданнями:

                       «Плекаємо громадянина змалку»

    Створення комфортного освітнього простору для виховання та формування морально-духовних цінностей особистості дитини дошкільника зі стійкими уявленнями та переконаннями, підготовки їх до суспільно-морального самоствердження.

    Накопичення дошкільниками першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду через активне залучення їх до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої тощо.             

                      «Зростай здоровим малюк»                                                                                                                                                                                     

    Продовжувати впроваджувати інноваційні технології, як засіб оптимізації спільної фізкультурно-оздоровчої роботи ДНЗ і родини. Збагачувати та розширювати знання батьків вихованців про методи оздоровлення дітей, систематично проводити різні форми просвітницької роботи.

    Продовжувати співпрацю з Українським інститутом екології людини ( ендоекологічна діагностика дітей ДНЗ «Сонечко» за методикою М. Курика).

                    «Дитинство – це гра, гра – це дитинство»

    Продовжувати роботу щодо організації сучасного освітнього середовища дошкільного навчального закладу, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.

    Залучення дітей до творчої діяльності шляхом ознайомлення з театральним мистецтвом, використання театралізації для розвитку творчих, акторських та сценічних здібностей вихованців, формування в них мовленнєвої компетентності, навичок театрально-виконавської діяльності, ознайомлення дошкільників із театром як установою, з професійною діяльністю його працівників.

  Методична робота в ДНЗ організована на належному рівні. У 2018 році велика увага приділялась самоосвіті для покращення фахової компетентності педагогічних працівників. Педагоги відвідували методичні об’єднання міста та району з метою вивчення та впровадження кращого педагогічного досвіду.

     Працює лікар педіатр, який слідкує за фізичним станом дітей, та надає консультації батькам, медична сестра, дитячий масажист. Медична робота спрямована на зміцнення фізичного та психологічного здоров’я дітей. 

    У закладі проводяться всі необхідні профілактичні заходи:

    контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;

    проводиться С-вітамінізація третіх страв, салатів;

    проводиться робота з батьками через інформаційні куточки, батьківські збори, індивідуальні та колективні консультації, бесіди та поради.                                                          

   На занятті з фізкультури на основі діагностики та обстеження лікарів всі діти розділені на медичні групи: основна, підготовча, спеціальна. Відповідно до цього під час занять діти вдягають на руку відповідні стрічечки.

   Матеріально-технічне  забезпечення  в дитячому закладі знаходиться на належному рівні. 

    В цьому році за кошти виділені на розвиток та утримання садочка районом  було придбано:

- медикаменти – 3962,26грн.

- замок люка пральної машини – 1880,00грн.

- посуд, меблі та стенди – 16650,00грн.

- постільна білизна та рушники -15999,10грн.

- чашки, тарілки, ложки – 17980,00грн.

- магнітофон – 944,00грн.

- картридж та папір – 4700,00грн.

За кошти виділені на розвиток та утримання садочка міською радою  було придбано:

- пральну машину – 19949,00грн. 

- холодильник - 6599,00грн.

- миючі засоби – 50534,30грн.

- канц. товари– 34405,00грн.

- чашки, тарілки, ложки – 17980,00грн.

   А також за кошти виділені міською радою було частково проведено капітальний ремонт металевої огорожі – 687133,20грн.,  технічний нагляд за капітальним ремонтом металевої огорожі – 10320,86грн., проходження експертизи кошторисної частини – 4309,20грн. 

    Поточні ремонти:

-пректування пожежної сигналізації, пожежогасіння і вогнезахисту – 76202,26грн.

-надання послуг з монтажу і налагодження системи пожежної сигналізації – 194519,28грн.

-надання послуг з вогнезахисту дерев’яних конструкцій покрівлі – 83680,04грн.

-надання послуг з монтажу засобів пожежогасіння і електропроводки – 179053,73грн.

   За підтримки батьків було проведено реконструкцію басейну на подвір’ї,  ремонт логопедичного кабінету, придбано кондиціонер та постелений леноліум в роздягальню старшої групи, а також придбані дитячі подушки, матраци.

    Плани та потреби на майбутнє:

    капітальний ремонт тіньових терас на майданчиках;

    капітальний ремонт тротуарного покриття на території садочка;

    капітальний ремонт холу дитячого садка;

    капітальний ремонт фізкультурного зала;

    капітальний ремонт в спальнях двох ясельних груп, туалетній кімнаті, роздягальні, ванній кімнаті;

    капітальний ремонт приміщення для зберігання продуктів;

    капітальний ремонт фізкультурного майданчика.

    Найбільшою проблемою залишається переповненість груп, невідповідність місць в дитячому закладі – потребам населення!

З повагою

Завідувач ДНЗ «Сонечко»                                                О.М.Трет’якова