Субота, 16.12.2017, 15:57
Головна » 2016 » Вересень » 16 » Адаптація проходить цікаво
Адаптація проходить цікаво

Для того щоб вашій дитині було легше адаптуватися до умов дитячого садочка готуйте її заздалегідь

1. Десь за один – два місяці починайте готувати дитину морально – розповідайте про садочок, грайтеся біля нього, щоб малюк звикав до територїї. Проте, одночасно з цим потрібно не перестаратися – не варто занадто часто акцентувати увагу на майбутній події, це може викликати у дитини страх і невпевненість у власних силах.  Пам’ятайте: багато що залежить від вас. Дитина дивиться на світ крізь призму сприйняття мами і оцінює те, що відбувається навколо її мірками. Організовуйте позитивне емоційне спілкування дитини з вихователем і персоналом дитсадка. Прийшовши до групи вперше, привітно привітайтеся до вихователя, називаючи її на ім’я та по-батькові. Поводьте себе так, ніби прийшли в гості до добре знайомої людини.
  2. Не хвилюйтеся й не демонструйте свою тривогу напередодні відвідування дитячого садка, адже ваша тривога і неспокій передається дітям. Відвідуйте садочок лише за умови, що малюк не хворіє.
  3. Розкажіть вихователю про особливості вашої дитини, що їй подобається, що ні, які вміння і навички вже сформовані.
  4. У перші дні відвідування садочку краще привести дитину на 8 годину, нагодувавши її вдома. А забрати краще через 1-2 години. Цей період може тривати від двох до семи днів (вихователь, спостерігаючи за дитиною порадить вам коли можна залишати на довше). Після цього дитину можна залишати до денного сну (до 12 години). Коли ж залишити дитину на післяобідній сон – вам підкаже вихователь. Якщо умови дозволяють вам не прискорювати події, то перші два- три тижні малюка краще забирати із садочку перед денним сном.
  5. Заздалегідь привчайте до режиму дня, що чекає на дитину в дошкільному закладі.Бажано і у вихідні дні дотримуватися такого ж режиму дня. Привчайте до харчування, яке близьке до садочкового.
  6. Формуйте навички самообслуговування (вміння самостійно їсти, одягатися, складати іграшки тощо).
  7. Розвивайте ігрові навички та навички спілкування, поступово розширюйте коло знайомств малюка (відвідуйте майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть з малюком у гості).
  8. Одягайте дитину відповідно до температури у приміщенні дитячого садочка!
  9. Якщо малюк важко розлучається з мамою, то бажано перші кілька тижнів доручити відводити дитину в дитсадок татові чи бабусі.
  10. Не допускайте перерви у відвідуванні дитсадка! Тиждень удома не тільки не допоможе малюкові адаптуватися, але й продемонструє йому, що є й інший варіант, якого можна всіма силами добиватися, це може перерости у серйозні нервові захворювання і розлади.
  11. Грайтеся з дитиною у «Дитячий садок», де одна з іграшок буде дитиною. Простеживши, що «робить» ця іграшка, що говорить, допомогти дитині знайти іграшці друзів. Вирішенню проблем дитини сприятиме орієнтування гри на позитивні результати.
  12. Забираючи дитину поцікавтеся у неї, як пройшов день, що вона робила у дитсадку протягом дня. Уважно вислухайте новини, якими хоче поділитися ваша дитина! Якщо ви відчули, що у садочку у дитини виникли проблеми, не відсторонюйтеся від них.
  13. Батькам слід увесь час пояснювати малюку, що він для них залишився, як і раніше, дорогим і улюбленим.
  14. Якщо дитина бажає, то можна взяти до садочка улюблені іграшки.

Категорія: Різне | Переглядів: 198 | Додав: Cонечко | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2016  »

Причини виникнення кінетозу та його профілактика (0)