Субота, 16.12.2017, 15:48
Головна » 2017 » Жовтень » 27 » Ділова гра з елементами тренінгу «Чарівна сила казкових образів».
Ділова гра з елементами тренінгу «Чарівна сила казкових образів».

25.10.2017 у ДНЗ «Сонечко» практичний психолог Литвин Л.В. провела Ділову гру з елементами тренінгу «Чарівна сила казкових образів».

Педагоги ДНЗ пересвідчилися у тому, що можуть застосовувати казки для дошкільників з урахуванням кількох принципів казкотерапії та покрокового алгоритму створення казок. Казки допомагають дитині впоратися зі страхами й тривогами, виправити негативні риси і вивчити соціально прийнятні способи виявлення власних емоцій.

Практичний психолог наголосила, що казкотерапія — найдавніший напрям практичної психології, але термін виник тільки наприкінці ХХ століття. Основоположник аналітичної психології Карл Юнг і його послідовники стверджували, що в казці й міфі відображається психічна реальність людини, її внутрішні ритми, суперечності, сценарії духовних пошуків, а також давні підказки.

Учасники спільно визначили мету казкотерапії та результати, які приносять казки: це передача досвіду з вуст у вуста та прищеплення норм і правил поведінки потрібних для соціалізації дошкільника розвиток особистості дитини та її здібностей — впливає на здатність фантазувати, розвиває творче мислення й уяву, розкриває внутрішній світ дитини психотерапія допомагає малюку подолати страхи, надмірну тривожність, попрацювати над виправленням негативних рис характеру.

Присутні усвідомили завдання вихователя — підібрати чи створити казку відповідно до потреб дитини. Якщо її підібрано вдало — дитина «вбудовує» послання у свій життєвий сценарій. Особливо корисно, коли дитина попросить повторити їй цю казку кілька разів. Принципи казкотерапії: усвідомлювати свої можливості усвідомлювати цінності власного життя розуміти закон причини й наслідку пізнавати різні стилі світовідчуття пізнавати світ власних емоцій та переживань свідомо творчо взаємодіяти зі світом відчувати внутрішню силу й гармонію.

Педагоги виконуючи практичні вправи, розширили знання про алгоритм створення авторських та терапевтичних казок.

Практичний психолог Л.В.Литвин

Категорія: Різне | Переглядів: 32 | Додав: Cонечко | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2017  »

Причини виникнення кінетозу та його профілактика (0)