Неділя, 19.11.2017, 11:32
Головна » 2016 » Вересень » 30 » Рух – це життя
Рух – це життя

Коли малюк рухливий, батьки радіють цьому факту: активність дитини свідчить про його хороше здоров’я. Тато і мама можуть пишатися тим, як їх чадо з дзвінким сміхом намотує кола по дитячому майданчику, як спритно лазить по драбинках і катається стоячи з гірки. Але часто все змінюється, коли родина повертається додому. Дитині просто не дають бути непосидою. З одного боку, багатохто з нас живуть в маленьких квартирах. Зіншого – не у всіх вдома безпечні меблі: у них є гострі кути, а склянівітринирозташованізанадтонизько. Тому руховаактивність в домашніхумовах не заохочується, а іноді і взагаліприпиняється. До того ж посидющадитина не заважає батькам займатисясвоїми справами. Так їмзручніше. Але в момент перебудуватисвоюпсихікумалюк не може. Особливо якщовін не встиг втомитися від ігор на свіжому повітрі. Непосида хоче покружляти сам, як дзига, а не возитися на підлозі з цією іграшкою.

Гіршеситуація, коли дитина з якоїсь причини змушенасидітивдома. Якщовін сам захворів, то тоді, звичайно, правий буде той батько, який заборонить дитині витрачатибагато сил. Але якщохворіє той член сім’ї, якийзазвичай з дитиноюгуляє, то як тодідіяти? Аджеруховаактивністьмалюка не порушена хворобою, а вдомаскакати і грати в м’яч не можна.

Для ситуацій, коли ви з дитиною залишились вдома, в хід можна пустити весь арсенал:

Зарядка

Ранковагімнастикаможе не знадобитися чаду, яківідвідуютьсадочок. По-перше, треба швидкотудизібратися. По-друге, сама дорога до дитячого закладу – цевжерух. По-третє,навітьдворічнімалюки в садочкутанцюютьі займаються в спортивному залі. Але якщодитиназалишиласявдома, то бабуся абодідусь (в тому випадку, якщо батьки пішли на роботу) можутьпростежити за тим, щобвінзаймавсяфізичнимивправами. Чоловік, який сам нікуди не поспішає,можеспокійнопояснитидитині, як робитьсяранковагімнастика, і виконуватиїїнеобхідно. Головне – виробитицюгарнузвичку, тому щорозумові і фізичнінавантаженняповинні бути розподіленірівномірно.

Спортивний куточок

Коли дозволяєплощаквартири, малюковіслідповіситиспортивнийкуточок, в якому є шведськастінка, канат, кільця, поперечина. Якщомісця мало, то можнаобмежитисятількишведськоюстінкою. Але дитина і цей «Еверест» буде підкорювати з неабиякимзадоволенням. Наявність такого досить компактного тренажера будинкуможенавітьспровокуватируховуактивністьдитини, який не схильний до рухливості, тихий, як миша, абонавітьнеповороткий і повненький. Не забудьте тількипостелитипідспортивнийкуточок матрац, який буде грати роль спортивного мата.

Рухливі ігри вдома

Якщонемаєтренажерів, то можнагративдома не тільки в настільніігри.Наприклад, в «Заводія» або «Струмочок». Цедобреробити у великійродині, залучити до цього бабусю з дідусем, старших братівчи сестер малюка. Так і сім’я дружною буде, і батьки відмовлятьсявідрутини.Якщосім’ямаленька, треба запроситидрузіввашогонащадка і влаштувати для них гру, тільки не здаватипозиціїні за якихобставин, тому щоруховаактивністьдитинивдоманеобхідна для йогогармонійногорозвитку.

Зауважте батьки, коли дитина росте, клітини в її організмі діляться, виділяючи багато енергії. Цю енергію дитина витрачає на рухову активність і творчість. Але якщо такій енергії не давати виходу, то вона почне руйнувати дитину з середини.

Категорія: Спортивні розваги | Переглядів: 187 | Додав: Cонечко | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2016  »

Ведемо дитину в перший клас. Поради психолога батькам першокласників (0)