Вишгородський МК ДНЗ (я/с)

Cонечко

Звіт про діяльність дошкільного закладу за 2015р.-2016р.
Просмотры: 325 | Cонечко | 12.12.2018 | Комментарии 0

Звіт про діяльність дошкільного закладу за 2015р.-2016р.

    Вишгородський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» розташований за адресою м. Вишгород, вул. Симоненка 4-А.

    Власник – Вишгородська міська рада.

    Дошкільний навчальний заклад  «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до закону України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України,  законодавства України з основ життя та здоров’я дітей,  Міністерства охорони здоров’я України ,  власного статуту.

    Свою  діяльність дитячий заклад розпочав у 1967 році.  Приміщення типове, розраховане на 130 місць  - 7 вікових груп.  На сьогоднішній день днз

« Сонечко» відвідує 314 дітей, що в середньому становить 44 дитини в групі.

    Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам, її площа складає  0,9355 га. Вся територія огороджена і має захисну смугу по периметру з одного ряду зелених насаджень, лісопаркову зону, квітники та клумби. Кожна вікова група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс, пісочницю, ігрові споруди. Окремо обладнаний стадіон.

    З  2007 року дошкільний заклад має статус закладу комбінованого типу  фізкультурно - оздоровчого напрямку.  Педагоги та медичний персонал працюють, за системою здоров’язберігаючої діяльності.

     Для реалізації поставлених завдань у закладі створена відповідна матеріально – технічна база.

    В  дошкільному закладі функціонують:

 1. Фізкультурно-оздоровча зала з традиційним та нетрадиційним обладнанням.
 2. Спортивний майданчик з необхідним фізкультурним оснащенням.
 3. Кабінет з фізіотерапевтичним обладнанням.
 4. Кабінет масажу.
 5. В кожній групі закладу створені куточки з цікавим розвивальним обладнанням.

    Продовжується співпраця з Українським інститутом екології  людини Миколи  Курика. Лікар  педіатр провела  обстеження дітей, починаючи з другої молодшої групи, та підготувала для них паспорти здоров’я. Цієї весни діти пропили курс вітамінів РЕВІТ, в усі групи закуплена чиста сертифікована вода для пиття, планується закупівля сухої ламінарії для профілактики йододифіциту у дітей. Педагоги закладу під час навчального процесу також використовують нетрадиційні способи профілактики захворювань дошкільнят під наглядом лікаря-педіатра та методиста  - це музикотерапія, аромотерапія, кольоротерапія і т.д.

     Групи днз мають всі необхідні умови для виховання та розвитку дітей.  Розвивальні осередки оформлені відповідно до віку дітей. В дитячому закладі працює музична зала, ізостудія.  Дошкільний заклад бере активну участь в житті міста, району та держави. На базі дитячого садка проводився Всеукраїнський науково-методичний семінар «Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: нові підходи», а також районне методичне об’єднання для завідуючих і методистів дошкільних навчальних закладів на тему: « Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: нові підходи». Присутні мали змогу подивитися такі заходи: інтегроване заняття      «Ми щиро любимо свою Україну» (середня група ) та театралізоване дійство за мотивами казки « Рукавичка» (молодша вікова групи ).

     Днз «Сонечко» забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, відповідно до типових штатних нормативів:

У  дошкільному закладі працює: 44 особи, із них 17 педагоги.

    Кваліфікаційний рівень педагогів складає:

 • 2 педагоги - звання «вихователь-методист»;
 • 5 педагогів – спеціаліст вищої категорії;
 • 3 педагоги – спеціаліст 1 категорії;
 • 7 педагогів – спеціалісти.

 

  Відповідно до перспективного графіку проходження курсів кваліфікації упродовж 2015-2016  навчальних років курси підвищення кваліфікації при ПОІПОПК  успішно пройшли 3 педагоги. Вихователі володіють знаннями навчальних програм та нормативних документів про дошкільну освіту. Усі педагоги систематично працюють над удосконаленням своєї професійної майстерності, відвідують районні семінари, методичні об’єднання, вивчають досвід колег.

    Протягом  навчального року педагогічний колектив працював над такими завданнями:

                      « Виховуємо патріотів»

 1. Продовжувати формувати уявлення дитини про країну, народи, суспільство. Виховувати готовність сприймати соціальний досвід, робити добрі вчинки.
 2. Здійснювати виховання в дітей почуття патріотизму та толерантності  до людей різних національностей та поглядів.
 3. Продовжувати формувати норми гуманної взаємодії людини з природнім середовищем. Виховувати любов до рідної землі та народних традицій.             
  « Мова наша солов'їна"                                                                                                                                                               
 4. Формувати мовленнєву особистість, яка здатна до вільної  мовленнєвої діяльності  (говоріння, слухання, читання, елементи письма ).
 5. Розширювати словниковий запас в процесі ознайомлення з довкіллям, тобто кількісного накопичення лексики, насамперед в активному словнику.
 6. Продовжувати формувати граматично правильне мовлення та розвитку зв’язного діалогічного й монологічного мовлення.
 7.  Прищеплювати дітям любов до української пісні, творів українських письменників та поетів.читання, елементи

                      « Рости здоровим малюк»

 1. Пропагувати збереження та формування фізичного, психічного здоров’я  в дитячому закладі, та здоровий спосіб життя в родині. 
 2. Продовжувати співпрацю з Українським інститутом екології людини.
 3. Розширювати знання батьків вихованців про методи оздоровлення дітей, систематично проводити різні форми просвітницької роботи.

  Методична робота в днз організована на належному рівні. Працює лікар педіатр, який слідкує за фізичним станом дітей, та надає консультації батькам, медична сестра, дитячий масажист. Медична робота спрямована на зміцнення фізичного та психологічного здоров’я дітей.

    У закладі проводяться всі необхідні профілактичні заходи :

 • контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;
 • проводиться С-вітамінізація третіх страв, салатів;
 • проводиться робота з батьками через інформаційні куточки, батьківські збори, індивідуальні та колективні консультації, бесіди та поради.

   На занятті з фізкультури на основі діагностики та обстеження лікарів всі діти розділені на медичні групи : основна, підготовча, спеціальна. Відповідно до цього під час занять діти вдягають на руку відповідні стрічечки.

   Матеріально-технічне  забезпечення  в дитячому закладі знаходиться на належному рівні. 

    Плани та потреби на майбутнє:

 • капітальний ремонт овочесховища;
 • капітальний ремонт підсобного приміщення;
 • ремонт тротуарних доріжок та тіньових терас;
 • ремонт логопедичного кабінету;
 • ремонт холу дитячого закладу.

 

Найбільша проблема переповнені групи, невідповідність місць в дитячому закладі – потребам населення.

Комментарии: 0

Добавьте свой комментарий

avatar