Вишгородський МК ДНЗ (я/с)

Cонечко

Чому дитина хворіє, щойно переступить поріг дитячого садка
Просмотры: 63 | Cонечко | 12.12.2018 | Комментарии 0

Про що ми говоримо на першій зустрічі

 

          До початку освітнього процесу батьки вихованців мають побувати дитячому садку кілька разів, аби познайомитися з керівництвом, пройти співбесіду, принести довідки про профілактичні щеплення й стан здоров'я дитини.

       Знайомляться з батьками вихованців і медпрацівники. Аби між нами склалися довірливі взаємини, на першій зустрічі одразу даємо зрозуміти -  їхня дитина в надійних руках. Якщо батьки під час зустрічі хвилюються, але готові адекватно сприймати додаткову інформацію, обговорюємо з ними адаптацію дитини в дитячому садочку детальніше. Попереджаємо їх про можливі негативні реакції дитячого організму на дитячий садок.

        На практиці трапляються випадки, коли дитина щойно прийшла до дитячого садка, а за кілька днів захворіла. А коли батьки після хвороби приводили дитину до дитячого садка, ситуація повторювалася. При цьому найчастіше в дітей виявляли :

 -нежить

- бронхіт

- висипання на шкірі

- невротичні стани

- захворювання кишково-шлункового тракту

         Пояснюємо батькам, що це нормальні реакції дитячого організму на стресову ситуацію і не варто передчасно бити на сполох.

Часто батьки звинувачують інших дітей, які кашляли, чхнули на їхню дитину; гніваються на виховательку, яка відчинила вікно, чи на помічника вихователя, яка не так зав'язала шарф.

Однак зазвичай причина інша – найімовірніше, у дитини психосоматичне захворювання. Це означає, що внутрішні переживання дитини пов'язані з її тілом: кожна негативна емоція відображається в певному його сегменті.

!!!             Психосоматика напрям у медицині та психології, що займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення і подальшу динаміку  ( розвиток ) соматичних ( тілесних) захворювань.     Вікіпедія

        ДО ВІДОМА :

«Зчитуємо» симптоми психосоматичних захворювань у дитини

Нежить – розлука з матір'ю, прохання допомогти, стримання сліз

Астма – обурення

Ангіна – уникнення грубості

Захворювання очей – побоювання теперішнього

Бронхіт – суперечки, крики, замикання в собі

Зубний біль – нерішучість

Нервозність – страх, занепокоєння

Захворювання шлунково-кишкового тракту – побоювання нового, небажання пізнавати нове

Кольки – дратівливість, незадоволення оточенням, нетерплячість

Заїкання – невпевненість, недостатнє самовираження

Гризіння нігтів – розгубленість, самопоїдання, конфлікт із батьками

Як запобігти психосоматичним захворювання

Профілактика  психосоматичних захворювань у дитини – здорова спокійна мама. Іноді вона буває занадто сентиментальною. Замість того, щоб позитивно налаштувати дитину й радіти разом з нею цікавим подіям, починає надміру хвилюватися.

Часто ці хвилювання безпідставні. Мама наслухається «страшилок» з телевізора, інтернету, від близьких і накручує себе. Та вона не завжди усвідомлює, що через таку її поведінку в дитини може послабитися імунітет. Адже вона все ще емоційно близька з матір'ю і відчуває, коли та хвилюється.  Батьки повинні контролювали свої емоції ! Адже для дитини перебувати в новому середовищі і так – стрес. Йдеться про стрес не як щось негативне, а як «вимушену» адаптацію дитини до нових умов.

Що робити, якщо дитина захворіла

Рідко батьки можуть спокійно й адекватно оцінити ситуацію, коли йдеться про їхню дитину. Зазвичай щойно вона захворіє, засмучується і починає нервувати мама. І що більше нервує мама, то довше й тяжче хворіє дитина. Таке «замкнене коло» психологи порівнюють з ефектом так званої снігової кулі – дитина не одужує повністю,а щоразу підхоплює нову інфекцію.

Аби батьки змогли вчасно опанувати себе й заспокоїтися в скрутній ситуації, необхідно  підготувати  їх до цього заздалегідь. 

Якщо в дитини таки психосоматичне захворювання, радимо батькам звернутися до психолога. Пояснюємо їм, що причина хвороби не обов'язково пов'язана з погіршенням фізичного стану дитини. Імовірно, її спричинив емоційно-психологічний дискомфорт дитини, а його можна швидко виправити. Знаючи такі аспекти адаптації, батьки заспокояться й не передаватимуть негативні емоції дитині, організм якої в цей час і так ослаблений. Добре, якщо з дитиною попрацюєпрактичний психолог дитячого садка. Він спостерігає за дитиною в групі, тож надасть найдієвіші рекомендації.

 P.S.   Якщо батьки не зважають на рекомендації людей, які мають не тільки професійну профільну освіту, але й великий практичний та й життєвий досвід, намагаємося  не засмучуватися. Завдяки наполегливій праці команди професіоналів дитячого садка дитина через деякий час подолає цей складний період ( на жаль, з більшими труднощами ).

 Причини негативних реакцій у дитини на дитячий садок

Коли батьків немає поряд, дитина не лише почувається дискомфортно, а й небезпечно. А безпека – це базова потреба людини після втамування спраги й голоду.

Спричинити дискомфорт у дитини можуть і побутові умови. Удома в неї інші правила, звички, їжа тощо. Медичній сестрі, практичному психологу, вихователю варто заздалегідь дізнатися про ці особливості.

Навіть попри зрілий вік і досвід виховання інших дітей, не всі батьки обізнані з особливостями дитячої психології. Тож часто під час адаптації дитини поводяться неправильно і в такий спосіб загострюють проблему.

 За матеріалами журналу «Медична сестра дошкільного закладу»  №8 2018

Залежно від тривалості адаптаційного періоду та поведінки дитини можна виділити різні ступені адаптації :

 

ЛЕГКА фізіологічна, природна ) адаптація – поведінка дитини нормалізується протягом 10 – 15 днів. Дитина вливається в новий колектив безболісно. Такі діти, як правило, рідко хворіють, хоча в період адаптації «зриви» все ж можливі.

СЕРЕДНЯ адаптація – поведінка дитини нормалізується протягом 15 – 30 днів. Малюк більш – менш терпимо переносить «походи» в дитячий садок, може інколи недовго поплакати, Як правило у цей час захворювань уникнути не вдається.

ВАЖКА патологічна)адаптація – триває від 2 місяців і більше. У дитини спостерігається погіршення апетиту, аж до повної відмови від їжі, порушення сну і сечовипускання, різкі перепади настрою, часті зриви, вередування. Крім того малюк дуже часто хворіє ( хвороба нерідко пов’язана з небажанням дитини йти в дитячий садок ).

Медичні аспекти адаптації : незрілість імунітету, його погана «тренованість» ( мале коло спілкування, поганий стан вакцинування ), загартування організму дитини, належність до певного типу психічної діяльності ( холерик, сангвінік, меланхолік, флегматик ) .

Комментарии: 0

Добавьте свой комментарий

avatar